کتاب "اقتصاد" با ترجمه دکتر جعفر خيرخواهان - عضو هيات علمي پژوهشکده گردشگري جهاددانشگاهي- روانه بازار کتاب کشور شد.
 
به گزارش خبرنگار پژوهشکده گردشگري جهاددانشگاهي، اين کتاب به نويسندگي پارتا داسگوپتا و ترجمه دکتر جعفر خيرخواهان-عضو هيات علمي پژوهشکده گردشگري جهاددانشگاهي- در قطع جيبي و در 260 صفحه همراه با تصاويري مرتبط به موضوع اصلي کتاب توسط نشر ماهي انتشار يافته است.
 
کتاب فوق از مجموعه مختصر و مفيد که به تازگي توسط نشر ماهي منتشر شده است يکي از صدها کتاب انتشارات دانشگاه آکسفورد است. انتشار اين مجموعه که تعداد عناوين آن هم اکنون به چهارصد عدد نزديک مي شود از سال 2000 ميلادي شروع گرديد.
در اين مجموعه سعي شده است همه موضوعات جالب و دانش هاي مهم بشري پوشش داده شود. مخاطب اين کتاب ها خوانندگان عمومي و نيز دانشجويان و حتي پژوهشگران هستند.

 

مترجم: جعفر خیرخواهان

کاری از بانک جهانی و موسسه مشورتی زیرساخت عمومی‌خصوصی
هر کسی نیاز به خدمات آب مناسب دارد، اما بسیاری از مردم خدمات آب مناسب را به دست نمی‌آورند.

خدمات آب‌ شامل فاضلاب (Sanitation به معنای « سامانه‌هایی که از طریق دفع کارآمد و موثر فضولات انسانی، سلامت افراد را حفظ کرده و بهبود می‌بخشد»، بهسازی هم ترجمه شده است. [م.]) ‌ در حفظ زندگی و تندرستی، توسعه اقتصادی و منزلت انسانی نقش حیاتی دارند.

این را هر کسی می‌داند و با این حال انسان‌های بسیاری در اطراف جهان هستند که خدمات آب کافی و سالم ندارند.

اقتصاد فقرا: بازاندیشی بنیادین در شیوه مبارزه با فقر جهانیخرید کتاب اقتصاد فقیر

چرا مرد مراکشی که غذای کافی برای خوردن ندارد تلویزیون می‌خرد؟!

"چرا برخی کشورها غنی و برخی دیگر فقیر هستند؟" یکی از جملات کلیدی کتاب "اقتصاد فقرا" است که دو نویسنده هندی و فرانسوی آن را تالیف و دکتر جعفر خیرخواهان پژوهشگر پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی آن را در دست ترجمه دارد.
به گزارش خبرنگار ستاد پژوهشی پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی کتاب "اقتصاد فقرا" نوشته "آبهجیت بنرجی" و "ایستر دوفلو"؛ نویسندگانی از کشورهای هندوستان و فرانسه میباشد که توسط دکتر جعفر خیرخواهان پژوهشگر گروه پژوهشی اقتصاد شهری پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی، دکتر مهدی فیضی، دکترای اقتصاد از دانشگاه فرانکفورت آلمان و منصوره واثق، کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه تهران در حال ترجمه است و انتظار می‌رود تا انتهای تابستان 1391 به دست ناشر سپرده شود.

نه علم اقتصاد و نه علم سياست هيچ كدام نمي توانند فرايند توسعه اجتماعي مدرن را تبيين كنند. اين واقعيت كه جوامع توسعه يافته هميشه داراي اقتصادها و سياست هاي توسعه يافته بودند حاكي از اين است كه ارتباط بين علم اقتصاد و علم سياست بايد بخش بنيادي از فرآيند توسعه باشد. اين مقاله يك نظريه منسجم از علم اقتصاد و علم سياست را شرح و بسط مي دهد. ما نشان مي دهيم چگونه از 10000 سال قبل, نظم هاي اجتماعي دسترسي محدود شكل گرفت كه قادر به كنترل خشونت، برقراري نظم و امكان توليد بيشتر از طريق تخصص و مبادله بودند. نظم هاي ...

صفحه1 از5
© 2013-2017 وبسایت شخصی جعفر خیرخواهان. تمامی حقوق محفوظ است