دوشنبه, 31 خرداد 775 ساعت 18:38

اقتصاد سیاسی اقتصاد کلان

نوشته شده توسط

اطلاعات مختصر

امتیاز به این مطلب
(0 رای)

کتاب اقتصاد سیاسی اقتصاد کلان

کتاب اقتصاد سیاسی اقتصاد کلان آنچنان که از عنوانش پیداست به موضوع اقتصاد سیاسی پرداخته که از اتفاق از این منظر به بررسی شاخص‌های عمده اقتصاد کلان از جمله رشد اقتصادی، تورم و بیکاری است.

هرچند این کتاب به فراخور هر یک از این موضوعات را با تفصیل و تفسیر به بحث گذاشته و از این جهت حاوی مطالبی سنگین و به لحاظ فنی تکنیکی و پیشرفته است اما به خوبی توانسته موضوع اقتصاد سیاسی اقتصاد کلان را به کنکاش بگذارد و باب گفت‌وگو را در میان صاحبان اندیشه باز کند.

این کتاب در ۱۴ فصل نوشته شده و با ترجمه روان جعفر خیرخواهان روانه بازار شده است که برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی اقتصاد و علوم سیاسی کارایی بسیاری دارد.

به عقیده آلن درازن این کتاب برای سیاست‌مداران از اهمیت بیشتری برخوردار است، چرا که روابط میان کارفرما-کارگزار در این کتاب، به خوبی به فضای سیاسی حاکم بر هر اقتصادی تحت مدل‌های بررسی شده ربط داده شده است.

بازدید 4554 مرتبه آخرین ویرایش در سه شنبه, 21 شهریور 1396 ساعت 19:07
جعفر خیرخواهان

دکتر جعفر خيرخواهان، اقتصاددان جوان ايراني و استاد دانشگاه فردوسي مشهد، از جمله اقتصاددانان بسيار پرکاري محسوب مي‌شود که در سال هاي اخير بخش قابل توجهي از فعاليت وي بر ترجمه مقالات و کتاب هاي ارزشمند اقتصادي به زبان فارسي متمرکز است؛ از جمله کتاب هاي ترجمه شده توسط ايشان مي توان به کتاب های ارزشمند «معماي فراواني: رونق هاي نفتي و دولت هاي نفتي»، «حکمراني خوب بنيان توسعه»، «ريشه هاي اقتصادي دموکراسي و ديکتاتوري» و «انديشه هاي اقتصادي و سياسي هايک» اشاره نمود.

www.jafarkheirkhahan.ir | این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نظر خود را ثبت کنید

از پر شدن تمامی موارد الزامی (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

© 2013-2017 وبسایت شخصی جعفر خیرخواهان. تمامی حقوق محفوظ است