پنج شنبه, 22 -2673 ساعت 23:23

راه دیگر: مبارزه اقتصادی با تروریسم

نوشته شده توسط

اطلاعات مختصر

امتیاز به این مطلب
(0 رای)

کتاب راه دیگرراه دیگر اثر فرناندو دسوتو نویسنده‌ی پرویی ماجرای تهیدستان یک كشور است كه به طور خودجوش جامعه‌ای بازار مدار را ایجاد كرده‌اند. در قرن بیستم بزرگترین تهدید برای آزادی دولت‌های تمامیت‌خواه بوده‌اند. اما در قرن حاضر این تهدید از جانب گروه‌های كوچكتری به وجود می‌آید كه با نفرت غیرعقلایی و میل به تخریب، تحریک شده و پیروان خود را از میان تهیدستان درمانده انتخاب می‌كنند.

پیام اصلی “راه دیگر” این است كه خشونت و ترور را نه با زور بلكه با توانمندسازی حقوق و حمایت قانونی از تهیدستان می‌توان كاهش داد. كتاب راه دیگر می‌تواند راهنمای عمل همه كسانی باشد كه به تهیدست‌ترین اقشار جامعه كمک می‌كنند.


كتابی جذاب كه با شرحی دقیق و مفصل نشان می‌دهد چگونه گروه‌های تهیدستی كه زمین‌ها را به تصرف خود درآورده‌اند؛ سازماندهی شده و تلاش می‌كنند خانه‌هایی را كه ساخته‌اند؛ قانونی كنند.

چگونه از روش‌های ابتدایی ثبت زمین استفاده می‌شود. چگونه بخش غیررسمی خدمات مسافربری درون شهری برنامه‌ریزی می شود و گسترش می‌یابد و چگونه دست فروشان خیابانی سرانجام بازارهای مخصوص به خود را ایجاد می‌كنند.

فرناندو دسوتو با نگارش كتاب راه دیگر و در میدان نبرد اندیشه‌ها موفق به شكست دادن جنبش تروریستی “راه درخشان” شد.

دسوتو افقی متفاوت پیش روی محرومان كشور پرو نهاد و به جای این كه فقرا را لشكر پرولتاریا ببیند، نشان داد آنها كار‏آفرینان نوپایی هستند كه بزرگترین آرزویشان نه نابودی اقتصاد بازار بلكه پیوستن به آن است.

بازدید 4226 مرتبه آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 شهریور 1396 ساعت 17:03
جعفر خیرخواهان

دکتر جعفر خيرخواهان، اقتصاددان جوان ايراني و استاد دانشگاه فردوسي مشهد، از جمله اقتصاددانان بسيار پرکاري محسوب مي‌شود که در سال هاي اخير بخش قابل توجهي از فعاليت وي بر ترجمه مقالات و کتاب هاي ارزشمند اقتصادي به زبان فارسي متمرکز است؛ از جمله کتاب هاي ترجمه شده توسط ايشان مي توان به کتاب های ارزشمند «معماي فراواني: رونق هاي نفتي و دولت هاي نفتي»، «حکمراني خوب بنيان توسعه»، «ريشه هاي اقتصادي دموکراسي و ديکتاتوري» و «انديشه هاي اقتصادي و سياسي هايک» اشاره نمود.

www.jafarkheirkhahan.ir | این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نظر خود را ثبت کنید

از پر شدن تمامی موارد الزامی (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

© 2013-2017 وبسایت شخصی جعفر خیرخواهان. تمامی حقوق محفوظ است